Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny O Kwiat Dziewięćsiła 2018



Celem Konkursu jest propagowanie sztuki fotografii pokazującej piękno pejzażu wiejskiego, bogactwo świata roślinnego 
i dorobek kulturalny, pracę na roli oraz architektoniczny obraz polskiej wsi.

Pobierz pliki

Pobierz pliki















Werdykt Jury 2018













Zaproszenie na finał













Zdzisław Słonina - Orka wołem - I miejsce












Małgorzata Piechatzek - Wiosna u rolnika - II miejsce









Marek Metelica - Mleczna Droga - III miejsce

JURY KONKURSU 2018

Jarosław Banaszek – pisarz, scenarzysta, reżyser. Absolwent filmoznawstwa na UJ i reżyserii filmowej na WRiT UŚ. Współautor scenariusza Derby, który otrzymał jedną z głównych nagród na konkursie Hartley Merrill 2008 oraz II nagrodę w I edycji Małopolskiej nagrody Filmowej „Trzy Korony”. Współautor scenariuszy: Cudowna melina, Pożegnanie z Babcią, Bez grawitacji, Od pełni do pełni, Bokser, 3+1, Długie pióro (opowieść o Sat Okhu). Pracował jako reżyser przy serialach: Brzydula, Na Wspólnej, Majka, Prosto w serce, Plebania, M jak miłość. W 2010 roku wyreżyserował tragikomedię Jak liście na wietrze Aldo Nicolaja w Teatrze Nowym w Krakowie. Autor filmów niezależnych: Deus ex machina (2015) i Gówno pod teatrem (OFFELIADA 2016 Gniezno 2016 - nagroda Jury Sudenckiego „Hamlet”, FRAPA 2016 Gorzów Wielkopolski - nagroda „Bohater” i „Nagroda Publiczności”). Współwłaściciel Wydawnictwa Filmowego. Tłumacz polskiego wydania Pracy nad filmem Sidneya Lumeta.Pracował jako asystent reżysera przy filmie Korowód Jerzego Stuhra. 
Katarzyna Ceklarz - dr nauk humanistycznych w zakresie etnologii i antropologii kulturowej, socjolog. Wykładowca Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu, kierunek turystyka i rekreacja, opiekun praktyk śródrocznych. Przewodnik beskidzki i tatrzański. Zainteresowania naukowe: etnografia i historia Podtatrza, regionalizm, kultura i tradycja Podtatrza, magia i przedchrześcijańskie wierzenia, historia muzealnictwa regionalnego, turystyka. 
br. Lesław Jan Urbanek - Członek Związku Literatów Polskich, Julińskiego Bractwa Literackiego oraz Klubu Literackiego Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Debiut prasowy w 1975 r., książkowy w 1998 r. Swoje wiersze publikował w prasie lokalnej i w ogólnopolskich pismach literackich. Publikacje o jego twórczości ukazywały się w wielu czasopismach. Redektor i autor licznych publikacji. Miłośnik i pasjonat fotografii.